Neuca w pierwszym półroczu 2018 r. wypracowała 51,7 mln zł zysku netto, a więc 10 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2017 r. W drugim kwartale br. spółka osiągnęła 18,5 mln zł zysku netto, co oznacza wzrost o 58 proc.

Jak informuje dystrybutor farmaceutyczny, jest to efekt zarówno poprawy marży, jak i działalności nie związanej z dystrybucją farmaceutyków.

Wpływ regulacji Apteka dla Aptekarza, wprowadzenie e-recepty, ustawa o wsparciu osób niepełnosprawnych, to najważniejsze zagadnienia, z jakimi stykają się uczestnicy rynku. Zmiany w prawie weryfikują liczbę aptek, kierują uwagę na farmaceutę, otwierając przed nim nowe możliwości oraz szanse. Mamy świadomość, że wygrywać będą te biznesy, które najskuteczniej pomogą aptekom przejść przez tę transformację. Dlatego nieustannie kładziemy duży nacisk na systematyczną poprawę jakości serwisu oraz poziomu satysfakcji klientów – mówi Piotr Sucharski, prezes grupy Neuca. 

Grupa wykazała wysoką marżę brutto na poziomie 10,72 proc., czyli o 1,21 pkt.proc. więcej w stosunku do drugiego kwartału 2017 r. W pierwszych sześciu miesiącach 2018 r. odnotowała wzrost przychodów o ponad 4 proc., do 3,94 mld zł i ma obecnie niemal 29-proc. udział w branży hurtu aptecznego.

Grupa Neuca zajmuje się głównie hurtową dystrybucją farmaceutyków. W jej skład wchodzi ponad 20 przedsiębiorstw zatrudniających ok. 3,5 tys. pracowników i współpracowników. Od 2014 r. spółka za pomocą przejęć tworzy grupę przychodni. W tym celu powołana została spółka Neuca Med. Jej sieć przychodni Świat Zdrowia liczy 63 placówki. 

Neuca zainwestowała także w badania kliniczne poprzez zakup spółek: Clinport, BioScience i Medica ProFamilia. Ma ponadto udziały w spółce Mediporta, zajmującej się rozwojem i dostarczaniem oprogramowania i usług dla placówek medycznych, oraz jest właścicielem spółki Ortopedio.pl, która zajmuje się dystrybucją sprzętu rehabilitacyjnego i ortopedycznego.

Red. 

 

Print Friendly, PDF & Email

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ